Ana Sayfa Avrupa 18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Gününde; “Devrimci Tutsaklara Özgürlük!”

18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Gününde; “Devrimci Tutsaklara Özgürlük!”

18 Mart, Uluslararası Kızıl Yardım örgütü tarafından 1923 yılında Paris Komününe atfen (18 Mart – 28 Mayıs 1871) Politik Tutsaklarla Uluslararası Dayanışma Günü ilan edildi.

Tarihsel kesintiler olsada bugüne kadar her 18 Mart`da uluslararası planda kapitalizme, emperyalizme, faşizme  ve her türden gericiliğe karşı ulusal veya sınıfsal kavgalarda tutsak düşenlerle dayanışmayı büyütmek için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Almanya`da TKP/ML, PKK, DHKP-C gibi devrimci örgütlerin faaliyetçisi olmakla suçlanan  devrimci tutsaklar için, tutuklanan veya soruşturma açılan antifaşistler için, ROTE HILFE çok çeşitli dayanışma etkinlikleri düzenlemekte ve düzenlenen etkinliklerde yer almaktadır.

Her yıl 18 Mart`da olduğu gibi bu yılda Politik tutsaklarla dayanışmak için ” Tüm Politik devrimci Tutsaklara Özgürlük!” talebiyle etkinlikler ve  açıklamalar yapılmaktadır.

Özellikle bugün, dünya çapında tutsaklarla dayanışmayı yükseltmek, zindanlarda özgürlükleri ellerinden alınan devrimci tutsaklara sahip çıkmak, hasta tutsakların serbest bırakılmaları taleplerini yüksek sesle dillendirmek ve mücadele yürütmek; Abimael Guzman ( Gonzalo ), Elena İparraguirre, Akhil Gogoi, Mümia Abu Jamal, Georges İbrahim Abdallah, Pola Roupa, Nikos Mazıotis, Nadia Lıoce, Thomas Meyer-Falk, Lisa D., Müslüm Elma, Musa Aşoğlu, Ali Gülmez  şahsında, tüm devrimci demokrat kesimlerce, 18 Mart  Devrimci Tutsaklarla Uluslararası Dayanışma Gününde, tutsaklara kart, mektup, kitap yollayarak, hapishanelerde tutsak edilen tüm devrimcilerle dayanışma yükseltilmelidir.