Ana Sayfa Avrupa Aliboğazı`nda toprağa düşen 12 TiKKO Halk Savaşçısı, Basel ve Biel`de Anıldı!

Aliboğazı`nda toprağa düşen 12 TiKKO Halk Savaşçısı, Basel ve Biel`de Anıldı!

24-28 Kasım 2016 tarihleri arasında, faşist TC güçleriyle yaşanan bombardıman ve ardından yaşanan çatışma sonucu, sonsuzluğa uğurladığımız 12 TiKKO Halk Savaşçısı, İsviçre PARTİZAN tarafından, İsviçre`nin Zürih kentinde yapılan anmanın ardından, Basel ve Biel kentlerinde de anma etkinlikleriyle anıldılar.

 

20 Mayıs 2017-Cumartesi günü, Basel`de, BEKSAM lokalinde, PARTİZAN taraftarları ve diğer devrimci –demokratik dost yapıların taraftarlarının katılımı ile anma etkinliği gerçekleştirildi.

Anma etkinliği, Aliboğazı`nda şehit düşen 12 Halk Savaşçısının yanısıra, 10 HPG ve 10 DHKP-C şehidinin şahsında; yine Rojava`da şehit düşen MLKP savaşçısı Medine ÖZMEZ, Der Azza`da şehit düşen 4 BÖG savaşçısı, BÖG komutanı ve DKP önder kadrolarından Ulaş BAYRAKTAROĞLU şahsında, devrim ve komünizm mücadelesinde yitirdiklerimiz adına yapılan saygı duruşu ile başladı.

Ardından, TKP/ML-MK`nın „Aliboğazı şehitleri; savaş andımız, kavga şiarımız, mücadele azmimizdir!“ başlıklı bildirisinin okunması alkışlarla karşılandı. Ardından Okunan şiirlerle kavga yoldaşlarımızın uğurlanmasına renk katıldı.

PŞTA`nın „ Evlatlarımız, kızıl güzergahta ölümü utandırarak şanlı bayrağı dalgalandırdılar“ başlıklı ve PGİ/MLM`nin 12 Halk Savaşçısı ile ilgili yayınladığı açıklamalarının okundugu anma etkiliğinde, hazırlanan sinevizyonun sunumuyla devam etti.

Dost kurum MLKP temsilcisinin yaptığı konuşmada ise, şehitlerle ilgili, birlikte mücadele ve daha güçlü bir şekilde mevzilerinin doldurulması gerektiği çağrısı oldikça ilgi görmüştür.

Halk Savaşçılarını anma etkinlilerinin üçüncüsü ise, Zürih ve Basel`in ardından, Bern/Biel`de gerçekleştirildi.Partizan taraftarlarının yanısıra, dost devrimci yapıların taraftarlarının da katılım sağladığı anma etkinliği, saygı duruşu ile başladı.

TKP/ML-MK`sinin yanısıra, PŞTA ve PGİ/MLM`nin 12`ler ile ilgili yaptığı açıklamaları okunurken, kitlenin alkışlarıyla karşılandı. Şiirlerin okunduğu anma programında , dost devrimci kurum MKP`nin mesajı okunduktan sonra, hazırlanan sinevizyonun sunumu gerçekleştirildi.

Anma programı, şehitlerimize ve onların idealleri ve mücadelelerine daha güçlü sahip çıkmanın, mevzilerinin doldurulması çağrısı ile, son derece olumlu bir şekilde sonuçlandırıldı.