Ana Sayfa Emeğin Gündemi DDSB ve YDG’den direnen inşaat işçilerine dayanışma ziyareti

DDSB ve YDG’den direnen inşaat işçilerine dayanışma ziyareti

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik ve Yeni Demokrat Gençlik alana “İnşaat işçisi köle değildir”, “Gençlik direnen emekçinin yanında”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganlarıyla giriş yaptı. İnşaat işçileri de sloganlara yanıt verdi.

İşçiler Adem Çelik’in haklarını gasp ettiğini bu sebeple Adem Çelik Şirketler Grubu’na ait ne varsa onun önünde direnişlerini gerçekleştireceklerini vurguladılar. Direnişlerinde kararlı ve coşkulu olan inşaat işçileri bunun yalnızca kendi sorunlarını olmadığını bir bütün işçi sınıfının sorunu olduğunu belirtti. Asgari ücrete de değinen işçiler açlık sınırının da altında olan asgari ücretle geçinmenin artık sanat olduğuna vurgu yaptılar.

DDSB temsilcisi gerçekleştirdiği konuşmada “İşçilerin bugün de yarın da yanında olacaklarına vurgu yaparken bu koşullar ve sorunlar hepimizin ortak sorunudur. 15-16 Haziran direnişinden aldığımız güçle, Kawa direnişinden aldığımız inançla, inşaat işçilerinin emekleri, alınterileri için verdiği mücadelenin yanındayız. Tarihimizde olduğu gibi direnmeden hiçbir şey elde etmedik. Bugün burada olduğu gibi zaferimizi sokakta kazanacağız. Adem Çelik gibi patronlara sesleniyoruz sırtınızı dayamış olduklarınız yarın devrileceklerdir” ifadelerine yer verdi.

YDG temsilcisi de direnen emekçinin yanında olacaklarını belirterek Beykent Üniversitesi öğrencilerini işçilerin direnişine ses vermeye çağırdı.