Ana Sayfa Avrupa HALK SAVAŞÇILARI AVRUPA`DA KİTLESEL ŞEKİLDE ANILIYOR!

HALK SAVAŞÇILARI AVRUPA`DA KİTLESEL ŞEKİLDE ANILIYOR!

FRANKFURT: Ovacık’ta Ölümsüzleşen  TKP/ML MK üyesi Komünist Önder Nubar (Erol Volkan İldem) ve Halk Savaşçısı TiKKO Komutanlarından Rosa (Fadime Çakıl) ile Kars’ta Ölümsüzleşen MLKP / FESK gerillası Metin ( Koray Aspir), Almanya’nın Frankfurt kentinde anıldı.

Partizan ve Atılım Gazetesinin örgütlediği, Sınıf Teorisi’nin desteklediği etkinlikte, Partizan ve Atılım gazetesi adına konuşmalar yapılırken, TKP/ML, MLKP ve MKP’nin mesajları okundu. Etkinlikte Sinevizyon gösterimi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

STUTTGART :Rosa ve Nubar yoldaşlar  anıldı

6-9 Eylül 2020 de T.C ordusu ile girdikleri silahlı çatışmada Dersim de şehit düşen TKP/ML MK üyesi Nubar (Erol Volkan İldem) ve TİKKO Birim Komutanı Rosa (Fadime Çakıl) yoldaşlar için bugün Stuttgart ta bir anma gerçekleştirildi.
Saat 14.30 da başlayan anma, Süttgart Partizan temsilcisinin açılış konuşması ve ardından yapılan 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından TKP/ML MK nın şehit düşen yoldaşlar için yayınlamış olduğu açıklama kitleyle paylaşıldı. Yaklaşık 20 dakkika süren Sinevizyon gösterisinin ardından, TMLGB MK sinin yayınlamış olduğu açıklama okundu.
Anma saat 16 da, katılım sağlayan kurumların yaptığı konuşmaların ardından son buldu.

Partizan tarafından Avrupa`nın 21 Kentinde düzenleneceği açıklanan anmalardan, Paris, Viyana, Linz, Ternitz, İnnsbruck, Wörgl, Frankfurt, Stuttgart ve Zürich`te kitlesel katılımlarla Halk savaşçıları anıldı. Anmalar önümüzdeki hafta ve devamında düzenlenmeye devam edecek.

AHM