Ana Sayfa Avrupa HDP ye yönelik operasyonlar Nürnberg de protesto edildi

HDP ye yönelik operasyonlar Nürnberg de protesto edildi

NÜRNBERG: Faşist Türk devletinin dümenindeki AKP ve Tayyip İktidarının ırkçı faşist saldırganlığı tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta HDP yöneticilerine ve Kürt siyasilerine yönelik Kobane sürecindeki eylem ve açıklamalar bahane gösterilerek tutuklama operasyonları yapılması, Sosyal medya da Tayyip Erdoğan ve İktidarın faşist uygulamalarının eleştirisini yapan muhalif aydın ve gazetecilere dönükte gözdağı verme amaçlı yapılan tutuklamalar, bugün Nürnberg`de  göçmen ve yerli devrimci demokrat kurumlarca kitlesel şekilde protesto edilerek ” HDP Yalnız Değildir!” mesajı verildi.

Bugün yapılan Mitinge Nürnberg Partizan`da katılarak destek verdi. Miting de Partizan adına yapılan konuşmada;  Faşist diktatörlüğün baskıcı uygulamaları ve HDP ve Aydınlara yönelik tutuklama operasyonları kınanarak, Faşist Türk devletinin sınır ötesi ülkelere , Irak Kürdistanı, Rojava, Libya`ya dönük askeri saldırganlığına Azerbeycan- Ermenistan gerginliğinde de  Ermeni düşmanlığı yaparak savaş kışkırtıcılığı yaptığına dikkat çekildi.

Miting de almanca ve türkçe konuşma yapan kurum temsilcileri tutuklananlar la dayanışma içinde olduklarını ve faşizme karşı her yerde mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptılar. Almanca olarak “Türk ordusu Kürdistandan defol” ” Faşizme karşı omuz Omuza !” Yaşasın Enternasyonal dayanışma!” sloganları haykırıldı.

AHM- Nürnberg

29 Eylül 2020