Ana Sayfa Avrupa Linz`de Mor Kızıl Kolektif ve Rotes Frauenkomite’den Sokak Gösterisi

Linz`de Mor Kızıl Kolektif ve Rotes Frauenkomite’den Sokak Gösterisi

Avusturyanın Linz kentinde Mor Kızıl Kolektif ve Rotes Frauen komite 10 Eylül tarihinde yaşanan ekonomik krize dikkat çekmek ve ekonomik sıkıntı yaşaya emekçi ailelerle dayanışma temelinde bir sokak eylemi ve stand çalışması gerçekleştirdi.
Eyleme dair yapılan açıklamada; Neredeyse her biriniz son bir kaç içinde işsiz olan veya kısa ödenekli işe giren birini tanıyordur. Yüzbinlinlerce aile geçim kaynağı sorunu ve tüm çocuk bakımı kendilerine verildiği için ekonomik kriz yaşıyor. Yöneticilerden herhangi bir yardım bekleyemeyiz. Birkez daha kapitalistlerin krizinin bedelini işçiler, aileler ve halk ödüyor.
Bu yüzden birbirimizi destekliyor yardım kampanyaları düzenliyoruz. Okula başlayan çocuklar için okul malzemeleri topluyoruz. Gerekli olan ve aileler için ekbir yük olan herşey. Mesela; okul çantaları, spor ayakkabıları, kalemler, renkli boyalar vs..şeklinde yapılan açıklamanın ardında kurulan standlarda ekonomik kriz yaşayan işçi aileler için yardımlar toplandı. Krize dair konuşmaların yapıl dığı eylem olumlu ve kitleler tarafından ilgiyle karşılandı.
Mor Kızıl Kolektif Linz