Ana Sayfa Avrupa Londra’da Halk Savaşçıları anıldı

Londra’da Halk Savaşçıları anıldı

27 Eylül pazar günü saat 15:00 da yapılan anma etkinliği Nubar (Erol Volkan İLDEM), ROSA (Fadime Çakıl), Koray Aspir ve son süreçte ölümsüzleşen HPG gerillerı şahsında devrim ve komünizm şehitleri anısına saygı duruşuyla başladı.
Daha sonra TKP/ML MK tarafından yayınlanan açıklama okundu. Açıklamada Nubar (Erol Volkan İLDEM) ve ROSA (Fadime Çakıl)’ın mücadele yaşamı hakkında bilgiler verildi. Devamında ise “Elbette yoldaşlarımızın gözü arkada kalmayacak. Onlar davaya bağlı oldukları kadar yoldaşlarına sonsuz bir güven içindeydiler. Şimdi tüm militanlarımızın, üye ve kadrolarımızın bu güveni her hücresinde hissetme ve kavgayı büyütme zamanıdır. Geleceği kazanma iradesinin örgütlenmesi, geleceği kazanma savaşının sürdürülmesi ancak Halk Savaşı çizgisinde Yeni Demokratik Devrim, Sosyalizm ve Komünizm davasına sıkı bir bağlılıkla olanaklıdır. Partimiz bu iradenin ete kemiğe bürünmüş somut halidir. Şan ve şeref olsun Marksizm-Leninizm-Maoizm Güzergahında Halk Savaşına!” görüşlerine yer verildi.
Açıklamanın ardından ise Sinevizyon gösterimi yapıldı.
MLKP adına yapılan konuşmada ise “Şehitlerimizin bizlere bıraktığı sorumluluk bilinci ve mücadele kararlılığı ile devrimci dayanışma ve birlikte mücadeleyi büyüteceğimize söz veriyor,şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” denildi.
MKP adına yapılan konuşmada da baskı ve zulmün şehirlerde ve dağlarda sürdüğünü ve buna karşı ortak mücadelenin önemine değinildi.
Daha sonra anma etkinliği sona erdi.

Londra'da Halk Savaşçılarını anıldı
Londra'da Halk Savaşçılarını anıldı