Ana Sayfa Avrupa MLKP Gerillası Sinan Güneş Stuttgart’ta Anıldı!

MLKP Gerillası Sinan Güneş Stuttgart’ta Anıldı!

29 Nisan 2020’de Kars Kağızman’da ölümsüzleşen MLKP/FESK ve HBDH gerillası Sinan Güneş Almanyanın Stuttgart şehrinde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Sinan Güneş ve ölümsüzleşen tüm devrim şehitleri şahsında 1 Dakikalık saygı duruşu ile birlikte başlayan etkinlikte açılış konuşması, Sinan Güneş`in Karadeniz birliğine katılmadan önce videolu mesajının yazılı metni ve yine devamında MLKP adına konuşma yapıldı.

Ardından kurumların söz hakkı aldığı etkinlikte TKP/ML `adına da anma etkinliğine yönelik mesaj iletildi.
TKP/ML tarafından iletilen mesajda;” Tüm imha ve yok etme savaşına karşı komünist ve devrimciler silah elde direnişlerini sürdürmektedir. Tarihin bu kesitinde, tutunma ve faşizme karşı meydan okuma hayatı derecede önemlidir. T.Kürdistanı’nda gerilla güçleri azgın saldırılara karşı can bedeli bir karşı koyuş ve mücadele içindedirler. Elde silah direnen, bunda ısrar eden her politik irade kuşkusuz süreci karşılamada tarihe halk adına, ezilenler adına ve devrim adına önemli bir not düşmektedir. Sinan Güneş bu iradenin taşıyıcı öznesi ve faşizme meydan okumanın adı oldu. Silah elde savaşan ve düşen TKP/ML, PKK ve MLKP gerilla güçlerine ve gösterdikleri iradeye selam olsun.
Sinan Güneş Ölümsüzdür..
Düşene dövüşene bin selam olsun
Faşist diktatörlük kaybedecek.
Gerillalar ölmez yaşasın mücadelemiz.” denildi.

Etkinlik Sinan Güneş şahsında atılan kavga sloganıyla bitirildi.

AHM- Stuttgart
26/06/2020