Ana Sayfa Avrupa MLKP Komutanı Koray Aspir ve 4 HPG Gerillası Stuttgart’ta Anıldı!

MLKP Komutanı Koray Aspir ve 4 HPG Gerillası Stuttgart’ta Anıldı!

STUTTGART : 28 Ağustos tarihinde Kars’ın Kağızman İlçesi Dibekkaya köyünde ölümsüzleşen  MLKP/FESK Karadeniz Kır Birliği komutanlarından Koray Aspir (Metin Zafir)  ve HPG’li, HBDH’lı  5 devrimci Stuttgart’ta düzenlenen etkinlikle anıldı.
Koray Aspir ve birlikte faşist devletin hava saldırısında ölümsüzleşen 4 HPG gerillası şahsında saygı duruşuyla etkinlik başlatıldı.
Ardından MLKP merkezi açıklaması okundu ve Koray Aspir`in kendi konuşmasını içeren sinevizyon gösterimi yapıldı.
Sinevizyon bitiminde MLKP adına konuşma yapan temsilcinin ardından devrimci kurumlara söz hakkı verildi.
Partizan ve Komaw adına mesajlar sunuldu.

Partizan Almanya tarafından sunulan mesajda , ”

Devrim için ileri hatlarda mücedele ederken toprağa düşenlere bir yenisi daha eklendi.   Ankara sokaklarından mavzer kuşanarak Dağlara yönelen ve Komutanlaşan Koray Aspir.

28 Ağustos tarihinde Kars’ın Kağızman İlçesi Dibekkaya köyünde ölümsüzleşen MLKP/FESK Karadeniz Kır Birliği komutanlarından Koray Aspir (Metin Zafir) ve 4 HPG’li gerilla, Yeni Demokratik Devrim, Sosyalizm ve Komünizm kavgamızda ebediyen yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Türkiye ve Türkiye Kürdistanı coğrafyasında faşist diktatörlüğe karşı can bedeli elde silah mücadele ederken toprağa düşenlerin yürüdükleri yol ve işaret ettikleri devrimci hedeflerde sebat ederek mücadeleyi yükseltmek, Düşenlerimizin kavga bayraklarını taşımak ve dalgalandırmak geride kalanlar ve gelecek kuşaklar için devrimci bir görevdir.

Biz Partizanlar bu devrimci görevin bilinci ve sorumluluğuyla, başta MLKP olmak üzere Komutan Koray Aspir`in ailesine ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz.

Devrimci saflarda yılgınlığa ve tasfiyeciliğe karşı durarak kararlıca devrim yürüyüşünü

sürdürenlere selam Olsun !

Devrim için toprağa düşenlerimiz Ölümsüzdür !

Koray Aspir Ölümsüzdür ! ” denildi

Koray Aspiri yakından tanıyanlarında söz hakkı alıp duygularını paylaşması ardından etkinlik atılan sloganlarla son buldu.

AHM- Stuttgart

06 Eylül 2020