Ana Sayfa Avrupa Münih’te TKP/ML Davası Tutsaklarıyla Dayanışma Mitingi Düzenlendi

Münih’te TKP/ML Davası Tutsaklarıyla Dayanışma Mitingi Düzenlendi

Partizan- Münih
Partizan- Münih

MÜNİH: Bugün Münih Yüksek Eyalet mahkemesi önünde Partizan tarafından TKP/ML davası tutsaklarıyla dayanışma mitingi düzenlendi.

“Devrimci Mücadele her yerde Meşrudur! TKP/ML Yargılanamaz!” şiarıyla, çağrısı yapılan kitlesel Mitinge AGEB, Mor-Kızıl Kolektif, PGİ/MLM, ATİGF, İTİF faaliyetçileri ve temsilcileri katılarak aktif destek verdiler.

Yağmurlu hava koşullarının olumsuz etkisine rağmen Partizan’ın düzenlediği mitinge Türkiyeli devrimci, demokrat örgütlerden MLKP, Halk Cephesi, ASM temsilcileri, Yunanistan Komünist Partisi (marksist-leninist) ve Alman devrimci demokratik kurumlarından  MLPD, Courage, Rote Hilfe, KPD Aufbau, FDJ, Rotefahne Komitesi Almanya temsilcileri katılarak devrimci dayanışma gösterdiler.

Saat 12.00 de başlayan miting Partizan adına yapılan türkçe  konuşmayla başladı. Ardından konuşmanın Almancası okundu. AGEB ve bileşenleri adına almanca -türkçe konuşmalar gerçekleştirildi. Dava savunma avukatlarından Roland Meister mitingde bir konuşma gerçekleştirerek; “TKP/ML davası, Alman devletinin devrimcileri ve Komünistleri ” terörist” olarak damgalamaya çalışan anti komünist politikasının göstergesidir. 129 b maddesine istinaden ileri sürülen tüm suçlamalar hukuki olmayıp, tamamen siyasidir.” dedi.

Miting`de MLPD ve  Kadın örgütü Courage temsilcileride dayanışma konuşmaları gerçekleştirdiler.

Mitingde sık sık ” Devrimci Tutsaklara Özgürlük !” ” Yaşasın Devrimci Mücadelemiz” Her yerde Faşizme karşı Mücadele edelim!” Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganları almanca ve türkçe olarak haykırıldı.

Partizan Medya tarafından bugün yapılan miting Canlı yayın olarak kamuoyu ile paylaşıldı. 

Corona Sürecinden kaynaklı 100 kişilik 1 saatlik miting düzenleme izninin sayısal açıdan aşıldığı ve mesafe kurallarına yeterince riayet edilmediği yönünde polis tarafından yapılan mitingi bitirin baskısına karşın, Miting polisle yapılan tartışmalar sonucunda fiilen 30 dakika daha uzatılarak devam ettirildi.

Davada bugün, tutukluluğu devam eden devrimci tutsaklardan Müslüm Elma son savunmasını yaptı. Müslüm Elma’nın savunmasının bitmesi ardından Musa Demir savunmasına başladı.
Yarın görülecek duruşmada ise komünist devrimcilerden Seyit Ali Uğur’un savunma yapmaya başlayacabileceği, ardından  Dr.Sinan Aydın, Deniz Pektaş, Dr. Banu Büyükavcı ve Sami Solmaz’ın da önümüzdeki duruşmalarda siyasi savunma yapacakları bildirildi.

TKP/ML,  Münih Komünistler davasının Temmuz ayı içerisinde karara bağlanarak sonuçlanması beklenmekte.

Avrupa Haber Merkezi /  AHM- Münih
29/06/2020