Ana Sayfa Avrupa Nürnberg ve Stuttgart`da 5 yıl önce Suruç’ta katledilen Sosyalistler anıldı

Nürnberg ve Stuttgart`da 5 yıl önce Suruç’ta katledilen Sosyalistler anıldı

Almanyanın Nürnberg ve Stuttgart şehirlerinde 5 yıl önce Suruç’ta katledilen sosyalistler, düzenlenen eylemlerle anıldı.

Nürnberg Hallplatz`da Suruç `ta katledilenleri anmak ve  Türk devletinin desteği ile IŞİD çeteleri eliyle gerçekleştirilen faşist katliamları lanetlemek için bugün kitlesel bir miting düzenlendi. AGiF`in çağrıcısı ve örgütleyicisi olduğu etkinliğe devrimci-demokratik kurum temsilcileri de katılarak destek verdiler.

33  SGDF`li Sosyalist devrimci anısına yapılan saygı duruşu ardından AVeG-Kon tarafından yapılan açıklama almanca olarak kitleye hitaben okundu. SKB, MLPD yanında eyleme katılan Partizan`da Suruç şehitlerini anan bir konuşma gerçekleştirdi.
Devrimci marşların çalındığı miting`de “ Suruç Şehitleri Ölümsüzdür!” Yaşasın Devrimci Dayanışma!” “Suruç için Adalet, Herkese Adalet!” sloganları atıldı.

Stuttgart Schlossplatz meydanında düzenlenen eylem başta Suruç’ta katledilenler olmak üzere tüm devrim ve demokrasi mücadelesinde düşenler anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.
Ardından Almanca AGiF ve SGDF bildirileri okunurken katılan kurumlara da söz hakkı verildi. Anma Eylemi ,,Yaşasın Devrimci Dayanışma!” sloganıyla bitirildi.

 

AHM – Nürnberg / Stuttgart

20/07/2020