Ana Sayfa Avrupa Nürnberg`de TKP/ML davası tutsaklarıyla dayanışma Mitingi düzenleniyor!

Nürnberg`de TKP/ML davası tutsaklarıyla dayanışma Mitingi düzenleniyor!

NÜRNBERG : Almanya`nın Münih kentinde 17 Haziran 2016 tarihinden bu yana sürmekte olan TKP/ML ” Münih Komünistler Davası” karar aşamasına geldi. 20 Temmuz Pazartesi günü devam edecek olan duruşmada, Davada yargılayan Sami Solmaz siyasi savunmasına devam edecek.

Sami Solmaz`ın siyasi savunması ardından, Yargıçlar heyetinin 28 veya 29 Temmuz tarihlerinde karar vermesi bekleniyor.
TKP/ML davası başladığından bu yana Almanyanın Nürnberg kentinde TKP/ML davası tutsaklarıyla devrimci dayanışma faaliyetlerini sürdüren Platform bileşenleri 25 Temmuz Cumartesi günü Nürnberg- Gostenhof`da kitlesel  bir miting yapma kararı aldılar ve Kamuoyuna duyurdular.
Bu Mitingde davada yargılanmakta olan Dr. Banu Büyükavcı, Dr. Sinan Aydın, Erhan Aktürk ve Davanın avukatları yer alacaklar. Ayrıca Miting de Platform bileşeni kurumlarda kısa konuşmalarla mesajlarını verecekler.
AGEB Nürnberg ve Mor Kızıl Kolektif bileşenleri de bu etkinlikte yer alacaklar. Davanın bitişi aşamasına dair, TKP/ML davasıyla dayanışmak ve Alman yargı sisteminin uygulamalarını protesto etmek için yapılacak Mitinge, tüm demokratik Kamuoyu davet edildi.
Ayrıca, Münih TKP/ML davasının kararının açıklanacağı  son günde de Münih OLG Mahkemesi önünde tüm kurumların ortaklaşa katılacağı kitlesel bir Mitingin düzenlenmesi de Platform tarafından kararlaştırıldı.

Avrupa Haber Merkezi (AHM) Nürnberg

17/07/2020