Ana Sayfa Avrupa PARTİZAN: KATLEDİLİŞİN 47. YILINDA KOMÜNİST ÖNDER İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN ÇEKTİĞİ KIZIL BAYRAĞI DAHA...

PARTİZAN: KATLEDİLİŞİN 47. YILINDA KOMÜNİST ÖNDER İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN ÇEKTİĞİ KIZIL BAYRAĞI DAHA YÜKSEKLERDE DALGANLANDIRALIM!

Partizan tarafından komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişin 47. yılında yapılacak anma etkinliklerine yönelik yaptığı açıklama ve çağrı.

Çağrı ve açıklamanın tamamı:

“PARTİZAN: KATLEDİLİŞİN 47. YILINDA KOMÜNİST ÖNDER İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN ÇEKTİĞİ KIZIL BAYRAĞI DAHA YÜKSEKLERDE DALGANLANDIRALIM!

İşkencede son nefesini verene kadar Komünist çizgiyi örgütleyen, proleter devrimci çizgiyi en ileri noktaya taşıyan bir duruş ve konumlanıştır Kaypakkaya. Onun belirlediği güzergahta ilerlemek, iktidar iddiasıyla donanmak, varolanla yetinmemek demektir. Kaypakkaya’yı bu ruh ve bilinçle anmak ancak onun amaç ve hedefleriyle birleşmek anlamına gelecektir.

Onun kısa ömründe enternasyonal proletaryanın bayrağını Türkiye topraklarında dalgalandırma iradesi, yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. İbrahim Kaypakkaya miras bıraktığı parti ile Kürt, Türk uluslarından ve çeşitli milliyetlerden Türkiye halkının geleceğini kuracak hattı inşa etmiştir. Onun partisi şimdi 48 yıllık deneyim ve birikimle, sınıf mücadelesindeki iddiasını sürdürmektedir.

Kaypkakaya yoldaşı anmak ve sahiplenmek onun çizgisinin hala devrim için güncel bir referans olduğunu kavramaktan geçmektedir. Bu kavrayış, onun çizgisinin önderleşmesi en geniş kesime ulaştırılması ve sahiplenilmesinin sağlanması ile olanaklıdır.

Önderimizin son nefesine kadar halkın davasına bağlılığı, düşmana olan kini ve öfkesi mücadelemizde kuşandığımız bilinçti. Bu bilinç onun her koşul ve durumda anılmasını, sahiplenilmesini ve çektiği kızıl bayrağın dalgalandırılmasını gerektirmektedir. Önderimizi bu yıl büyük etkinlikler, eylemler ile anamıyoruz. Korona virüsü salgını dolayısıyla kısıtlanan sosyal koşullar, alınan tedbirler tüm siyasal faaliyetleri olduğu gibi anma etkinliklerimizide etkilemektedir. Ancak bulunduğumuz her yerde önderimizi anma irademizi göstereceğiz, çalışmalarımızı bu eksende planlayacağız.

Bu eksende çalışmalarımızın AVRUPA AYAĞINDA tüm alanlarda, dostlarımızla, halkımızla, devrimci-ilerici tüm güçlerle önderimizi anacağız. 17 Mayıs Pazar günü bulunduğumuz tüm alanlarda, pankartlarımızla flamalarımızla, sokaklarda, derneklerde, meydanlarda, salonlarda her biçimi kullanarak anacağız. Bu eksende 17 Mayıs Pazar günü tüm faaliyetçilerimizi önderimizi sahiplenme ve anmak için her biçimi kullanarak seferber olmaya çağırıyoruz. Tüm dost güçlerimizi, halkımızı alanlarımızın yapacağı etkinliklere katılmaya, Kaypakkaya anma çalışmalarına dahil olmaya davet ediyoruz.

ÖNDERİMİZ İBRAHİM KAYPAKKAYA ÖLÜMSÜZDÜR!

DÜŞMANIN SIRRINA EREN, SIRRINI VERMEYEN ÖNDERİMİZE SELAM OLSUN!

KAHROLSUN EMPERYALİZM, KOMPRADOR KAPİTALİZM, FEODALİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!

PARTİZAN

MAYIS 2020”