Ana Sayfa Avrupa TKP/ML Münih duruşmasında, Türk devletinin Rojava`ya yönelik askeri saldırısı ve işgalci politikaları...

TKP/ML Münih duruşmasında, Türk devletinin Rojava`ya yönelik askeri saldırısı ve işgalci politikaları protesto edildi

Münih`te görülmekte olan TKP/ML davasının dünkü duruşmasında, Türk devletinin Suriye Kürdistanı, Rojava`ya yönelik askeri saldırısı ve işgalci politikaları protesto edildi.

TKP/ML tutsakları adına Avukat Roland Meister, Türk devletinin Suriye topraklarına ve Rojova`da Kürt Ulusunun  demokratik kazanımlarına  yönelik Türk Hükümeti ve Parlementosunca alınan sınır ötesi işgal saldırısını kınadıklarını açıklayan bir savunma yaptı.

Türk devletinin insan hakları ve hukuk bakımından içerde sürdürdüğü baskıları, artık sınırlarının ötesinde de askeri işgal saldırısı biçiminde diğer halklara yönelttiği belirtilerek, Kürt Ulusuna yönelik bu katliam ve saldırı girişimi, tüm TKP/ML Münih dava tutsakları tarafindan kınanarak, protesto edildi.

Alman Hükümeti Adalet Bakanlığının izni ile açılan TKP/ML davasının, Türk devletinin bilgi ve belgelerine dayanılarak açıldığını, Türkiyenin giderek militaristleşen devlet yapısıyla, demokratik kesimlere saldırısının arttığı, hukuksuzluğun açık hale geldiği bir konjuktürde; Türk devletinin iddia ve delill diye, TKP/ML davası için sunduğu gerekçelerin hiç bir geçerliliğinin olmadığının Alman Adalaet Bakanlığınca da artık anlaşılması ve Davanın düşürülmesi gerektiğini ifade eden bir dilekçe de Mahkeme heyetine sunuldu.

AHM/ Münih

09/10/2019